Paybynet

Paybynet

Usługa Paybynet pozwoli wygodnie i szybko płacić za zakupy internetowe, a także pomoże bezpośrednio z konta internetowego regulować opłaty wymagane przy załatwianiu spraw urzędowych.

Paybynet działa w modelu “płatności linkiem” (pay-by-link). Usługa polega w uproszczeniu na automatycznym wypełnieniu formatki bankowej danymi do przelewu i przekazaniu informacji do sprzedawcy o dokonaniu płatności. Sklep internetowy lub e-urząd otrzymuje informację o dokonaniu wpłaty jeszcze zanim pieniądze faktycznie znajdą się na jego koncie, bezpośrednio po akceptowaniu przez klienta płatności. Dzięki Paybynet można realizować transakcje o każdej porze dnia i nocy, także w weekendy. W praktyce usługa płatności działa w ten sposób, że osoba płacąca za towary/usługi w Internecie kompletuje zamówienie, wybiera płatność przez swój bank i zostaje przekierowana do swojej bankowości internetowej. Po zalogowaniu w bankowości internetowej klient banku widzi wypełniony przelew, który może zaakceptować aby sfinalizować transakcję. Po zaakceptowaniu przelewu przez Klienta, sprzedawca od razu otrzymuje potwierdzenie i może zrealizować  zamówienie.

Gwarantem dokonania takiej płatności Paybynet jest Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) – operator usługi Paybynet. KIR zapewnia przejrzystość rozliczeń, ponieważ przelewy wykonywane są bezpośrednio z rachunku bankowego Klienta na rachunek bankowy sklepu lub urzędu.

Płatności dostępne są w  tysiącach sklepów internetowych w Polsce, w tym w Merlin.pl, TravelPlanet.pl, Vobis.pl, Eximtours.pl, Gustus.pl, Apetete.pl, PlusBus.pl, Sporti.pl, Wec.com.pl i w tysiącach innych.

Płatności Paybynet dostępne są również w kilkuset urzędach administracji publicznej oraz w licznych wydziałach geodezji, z tym m.in. urzędach działających w ramach SEKAP.pl, ePUAP.pl, Wrót Lubelszczyzny, Wrót Lubuskich, Wrót Podlasia i innych.

Współpraca banku z Krajową Izbą Rozliczeniową zapewnia Klientom stabilność i pewność transakcji realizowanych za pomocą Paybynet, a także dostęp do pozostałych największych platform płatności: Przelewy24, Transferuj.pl, eService Online, IAI Płatności, Dotpay.pl.

Więcej na www.paybynet.pl